Miesięczne archiwum: maj 2017

Elektrownia wiatrowa bez prądnicy.

Zastanawialiśmy się nad zbudowaniem małej elektrowni wiatrowej. Przed zainwestowaniem w części elektryczne postanowiliśmy zbadać, czy w miejscu gdzie będzie stała jest dostateczna siła wiatru. Na maszcie wysokości 2.5 metra założyliśmy 4 miski nierdzewne o średnicy 24 cm i rozstawie 1m.

Zaszufladkowano do kategorii Ciekawostki życia codziennego, Fizyka | 2 komentarze

Silnik w rowerze elektrycznym

UE pozwala na montaż w rowerach silników elektrycznych o maksymalnej mocy 250W (oczywiście jest także dużo innych obostrzeń). Mnie zastanawia czy to dużo czy mało? Czy taka moc może się sprawdzić w rowerze?

Zaszufladkowano do kategorii Ciekawostki życia codziennego, Fizyka | 1 komentarz

Rzut ukośny

Poniżej zamieszczam do pobrania program do obliczania rzutu ukośnego. Należy podać: prędkość początkową, kąt początkowy, przyśpieszenie ziemskie. Uwaga: Zabraniam wykorzystania programu do celów wojskowych i militarnych. Rzut-ukosny

Zaszufladkowano do kategorii Fizyka | Dodaj komentarz

Pole i objętość kuli

Taki prosty programik liczący pole powierzchni kuli o jej objętość. Pole_objetosc_kuli UWAGA. Nie wolno dotykać myszką kuli.

Zaszufladkowano do kategorii Matematyka | Dodaj komentarz

Kolejny program na liczby pierwsze

Tym razem bardziej wypasiony. Liczby_pierwsze Program ma kilka fajnych funkcji: obliczanie jest oddzielone od wyświetlania liczb, po wpisaniu maksymalnej liczby możemy oszacować ilość liczb pierwszych w danym przedziale (od 0 do podanej liczby). Możemy obliczyć dokładną liczbę liczb pierwszych.   … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Informatyka, Matematyka | Dodaj komentarz